اهمیت شناخت ست های دندانپزشکی برای دستیار

یکی از مهم ترین نقش ها و وظایف یک دستیار دندانپزشک در کلینیک یا مطب های دندانپزشکی آماده سازی ست درمان دندانپزشکی مورد نظر مانند ست وسایل معاینه ، ست ترمیم آمالگام ، ست کامپوزیت ، ست درمان ریشه یا به اصطلاح عمومی عصب کشی و … قبل از شروع درمان می باشد. به این معنی که دستیار باید پیش از آغاز کار دندانپزشک، تمامی ابزار و اقلام مورد استفاده در آن درمان را در قالب یک مجموعه به نام “ست” در یک سینی دندانپزشکی جمع آوری و آماده ی استفاده نماید. ست یک درمان مانند ست معاینه شامل تمام ابزارها، وسایل و موادی است که در طی آن درمان، مورد نیاز خواهند بود. و همینطور در ابزارهای حفاظت فردی دندانپزشک را شامل می شود.

معرفی ابزارهای ست معاینه دندانپزشکی

شاید اولین اقدام قبل از اقدام به هرگونه تشخیص و درمان در مطب و کلینیک های دندانپزشکی ، معاینه بیمار توسط دندانپزشک می باشد. پس از اینکه بیمار توسط دستیار دندانپزشک پذیرش می شود. دندانپزشک نسبت به معیانه بیمار بر روی یونیت دندانپزشکی اقدام می کند. در این هنگام ، یکی از وظایف دستیار دندانپزشک ، آماده سازی سایده ترین ست دندانپزشکی سعنی ست معاینه می باشد.

در اینجا ویدیوی کوتاه ست معاینه دندانپزشکی رو که از مجموعه آموزش ست های دندانپزشکی می باشد و توسط دکتر نگین واعظی تهیه شده است برای شما قرار می دهیم.

ویدیوی معرفی ست

معرفی سایر ست های دندانپزشکی

برای دریافت ست وسایل سایر درمان های دندانپزشکی مانند ست آمالگام، ست جرم گیری و برساژ ، ست ترمیم کامپوزیتی ، ست اکسترکشن یا خارج سازی دندان ، ست درای ساکت و … کافیست کتابچه فیلم ها و PDF ست های دندانپزشکی دنتال مد را تهیه کنید . برای تهیه این بسته میتوانید بر روی لینک و یا تصویر زیر کلیک نمایید.